• Wypożyczalnia samochodów: Gliwice, Katowice, Wrocław...
 • Obsługujemy wszystkie porty lotnicze w Polsce
Logo

Wynajem samochodów z automatyczną skrzynią biegów Katowice

Istotnym elementem w każdym pojeździe jest skrzynia biegów. Ma ona na celu zapewnienie maksymalnego wykorzystania mocy wypływającej z silnika. Dużo osób uważa, że najlepszym wyborem jest automatyczna skrzynia biegów, a nawet warto wspomnieć, iż nie rozważają żadnego innego rozwiązania. Może to wynikać z coraz bardziej zatłoczonych ulic, korków, w których to skrzynia ta nadaje się najlepiej i jest zdecydowanie wygodniejsza w obsłudze niż co chwilkę zmienianie biegów. Ciągłe podjazdy po kilka metrów na pół sprzęgle to niestety prosta i szybka droga do uszkodzenia silnika w niedalekim czasie.

 

Sprawdź także: wypożyczalnia samochodów Kraków

 

Automatyczne skrzynie biegów bardzo się zmieniły na przestrzeni ostatnich lat. Są one teraz bardziej oszczędne niż dawniej, a także zyskały na dynamiczności. Cechuje je też łatwość w użytkowaniu, dzięki nowej technologii, która łączy świetną dynamikę, wygodę, a także ekonomikę jazdy.

Jest kilka typów automatycznych skrzyni biegów, które dzielimy na:

 • Bezstopniowe automaty wykorzystywane np. w samochodach marki Toyota. Trzeba przyznać, że są to niesamowicie udane konstrukcje, które zapewniają kierowcy oszczędną jazdę, przy czym dają możliwość dynamicznej zmiany biegów, dzięki przyciskom na kierownicy. Taki rodzaj skrzyń nadaje się na dłuższe trasy, a także do miast, w których korki to codzienność.
 • Do drugiego rodzaju skrzyń zaliczane są przekładnie mechaniczne, które jako prekursory przecierały szlaki automatom. Ich konstrukcje są trwałe, a także dosyć tanie w serwisowanie, dzięki swojej popularności. Jedynym minusem w ich działaniu jest przerwa w przekazywaniu mocy na koła.
 • Trzecim rodzajem skrzyń są automatyczne przekładnie dwusprzęgłowe DSG. Są one połączeniem ze sobą zalet przekładni mechanicznych w połączeniu z przekładniami automatycznymi. Gdy masz w swoim posiadaniu nie jedno, lecz dwa sprzęgła (jedno dla biegów parzystych a drugie nieparzystych) można w bardzo szybki sposób wykonywać zmianę biegów, umożliwiając przekazywanie mocy z silnika na koła w nieprzerwany sposób. Zapewniają one niskie spalanie oraz dosyć łagodną zmianę przełożenia.

 

Dlaczego warto wynająć samochód z automatyczną skrzynią biegów?

FCT24 wynajem samochodów z automatyczną skrzynią w Krakowie, dzięki swej szerokiej flocie posiada w ofercie wszystkie powyższe rodzaje skrzyń automatycznych jak: bezstopniowe automaty, przekładnie mechaniczne oraz przekładnie dwusprzęgłowe DSG. Jeżeli nie wiesz, która opcja jest dla Ciebie najlepsza to skontaktuj się z naszymi specjalistami w oddziale Krakowie. Odpowiemy na nurtujące Cię pytania.

Jesteśmy dla Ciebie w 17 dużych miastach

Masz pytania? Zadzwoń do nas!
+48 32 706 11 99

FCT24

Oferta

WYNAJEM SAMOCHODÓW LOTNISKA

Kontakt

Wypożyczalnia aut miasta

Logo

© 2018 FCT24 | Wdrożenie RentCarSoft | All rights reserved

Zarezerwuj samochód

Miejsce podstawienia
Miejsce zwrotu
Data podstawienia
Data zwrotu

Miejsce podstawienia

  Miejsce zwrotu

   Godzina podstawienia

    Godzina zwrotu

     Data podstawienia

     Data zwrotu