• Wypożyczalnia samochodów: Gliwice, Katowice, Wrocław...
 • Obsługujemy wszystkie porty lotnicze w Polsce
Logo

Wynajem samochodów z automatyczną skrzynią biegów Wrocław

Skrzynia biegów jest ważnym elementem każdego pojazdu. Zapewnia ona maksymalne wykorzystanie mocy, która wypływa wprost z silnika. Spora część osób uważa, że automatyczna skrzynia biegów jest najlepszym wyborem. Inni nawet sobie nie wyobrażają sobie bez niej normalnie funkcjonować. To wynika przede wszystkim z coraz bardziej zatłoczonych ulic, kiedy automatyczna skrzynia biegów powoduje, że nie trzeba co chwilę zmieniać biegów. Gdy co chwilę podjeżdżamy po kilka metrów z wciśniętym pół sprzęgłem możemy w szybki i prosty sposób uszkodzić sobie silnik.

Na przestrzeni ostatnich lat, automatyczne skrzynie biegów zmieniły się zdecydowanie na korzyść. Po pierwsze, są one teraz oszczędniejsze niż kiedyś, a po drugie stały się bardziej dynamiczne. Istotnym elementem jest również łatwość w użytkowaniu, która spowodowana jest użyciem nowej technologii łączącej wygodę, doskonałą dynamikę oraz ekonomiczność jazdy pojazdem.

Można wymienić kilka typów automatycznych skrzyni biegów, a mianowicie:

 • Bezstopniowe automaty, które są wykorzystywane między innymi w samochodach marki Toyota. Warto dodać, iż są to bardzo udane konstrukcje, zapewniające kierowcy z jednej strony ekonomiczną jazdę, zaś z drugiej dynamiczną zmianę biegów, dzięki temu, że na kierownicy są umieszczone specjalne przyciski. Ten rodzaj skrzyń jest odpowiedni na dłuższe trasy do przejechania. Jednakże w korkach sprawdzi się równie dobrze.
 • Kolejnym rodzajem są przekładnie mechaniczne. Można powiedzieć, że to prekursory dla skrzyń automatycznych. Charakteryzują się trwałą konstrukcją, tanim kosztem serwisowania, ponieważ są bardzo popularne. Posiadają tylko małą wadę, jaką stanowi przerwa w przekazywaniu mocy na koła.
 • Ostatni typ skrzyń automatycznych to przekładnie dwusprzęgłowe DSG, które stanowią świetne połączenie zalet przekładni mechanicznych wraz z przekładniami automatycznymi. Posiadając dwa sprzęgła, a nie jedno, wtedy można w łatwy i szybki sposób dokonywać zmianę biegów poprzez umożliwienie przejścia mocy z silnika w kierunku kół w sposób nieprzerwany. To między innymi powoduje niskie spalanie, a także łagodniejszą zmianę przełożenia.

FCT24 wynajem samochodów z automatyczną skrzynią we Wrocławiu posiada wszystkie powyżej opisane skrzynie automatyczne, a mianowicie bezstopniowe automaty, przekładnie mechaniczne oraz przekładnie dwusprzęgłowe DSG. Jeżeli masz jakikolwiek problem z wyborem odpowiedniej dla Ciebie skrzyni automatycznej i potrzebujesz pomocy, to koniecznie skonsultuj się z naszymi specjalistami we Wrocławiu. Wskażemy dla Ciebie najkorzystniejszą opcję.

Jesteśmy dla Ciebie w 17 dużych miastach

Masz pytania? Zadzwoń do nas!
+48 32 706 11 99

FCT24

Oferta

WYNAJEM SAMOCHODÓW LOTNISKA

Kontakt

Wypożyczalnia aut miasta

Logo

© 2018 FCT24 | Wdrożenie RentCarSoft | All rights reserved

Zarezerwuj samochód

Miejsce podstawienia
Miejsce zwrotu
Data podstawienia
Data zwrotu

Miejsce podstawienia

  Miejsce zwrotu

   Godzina podstawienia

    Godzina zwrotu

     Data podstawienia

     Data zwrotu