• Wypożyczalnia samochodów: Gliwice, Katowice, Wrocław...
 • Obsługujemy wszystkie porty lotnicze w Polsce
Logo

Wynajem samochodów z automatyczną skrzynią biegów Gliwice

Skrzynia biegów to istotny element w każdym pojeździe i ma na celu zapewnić maksymalne wykorzystanie mocy silnika. Z naszych obserwacji wynika, że coraz więcej osób uważa automatyczną skrzynie biegów jako jedyne właściwe rozwiązanie. Jest to spowodowane między innymi coraz bardziej zatłoczonymi miastami, gdzie podczas stania w korku automatyczna skrzynia biegów sprawdza się doskonale. Wielokrotne podjazdy po parę metrów na pół sprzęgle to prosta droga do szybkiego uszkodzenia silnika.

Skrzynie automatyczne na przestrzeni kilku ostatnich lat bardzo się zmieniły. Stały się oszczędne, a zarazem dynamiczne i bardzo łatwe w codziennym użytkowaniu. Stereotyp powolnej i ociężałej zmiany biegów w automatach właściwie przestał już istnieć. Nowa technologia potrafiła połączyć wygodę, dynamikę i ekonomikę jazdy.

Możemy wyróżnić kilka rodzajów automatycznych skrzyni biegów. Pierwszą grupą są automaty bezstopniowe wykorzystywane między innymi w samochodach marki Toyota. Są to bardzo udane konstrukcje zapewniające oszczędną codzienną jazdę, ale jednocześnie dające możliwość dynamiczne zmiany biegów za pomocą łopatek przy kierownicy. Jest to świetny wybór zarówno na długie trasy jak i do zatłoczonego miasta.

Drugim rodzajem skrzyń są przekładnie mechaniczne, które jako pierwsze przecierały szlaki automatom. Są to trwałe konstrukcje i ze względu na swoją popularność dosyć tanie w serwisowaniu. Do dzisiaj jest to najczęściej spotykany rodzaj skrzyni automatycznej na rynku. Niestety minusem w jej działaniu jest przerwa w przekazywaniu mocy na koła.

Ostatnim rodzajem skrzyń są automatyczne przekładnie dwusprzęgłowe DSG. Ten rodzaj łączy ze sobą zalety przekładni mechanicznych w połączeniu z przekładniami automatycznymi. Posiadając dwa sprzęgła (jedno dla biegów parzystych a drugie nieparzystych) możemy błyskawicznie wykonywać zmianę biegów, a co w konsekwencji umożliwia nam przekazywanie mocy z silnika na koła w sposób ciągły. Ponadto ten rodzaj zapewni nam niskie spalanie i bardzo łagodną zmianę przełożenia. Zobacz także: wypożyczalnia samochodów Kraków.

FCT24 wynajem samochodów z automatyczną skrzynią w Gliwicach, dzięki szerokiej flocie posiada wszystkie powyższe rodzaje w swojej ofercie. Skontaktuj się z naszymi specjalistami w oddziale Gliwice i dobierz najlepszą opcję dla siebie.

Jesteśmy dla Ciebie w 17 dużych miastach

Masz pytania? Zadzwoń do nas!
+48 32 706 11 99

FCT24

Oferta

WYNAJEM SAMOCHODÓW LOTNISKA

Kontakt

Wypożyczalnia aut miasta

Logo

© 2024 FCT24 | Wdrożenie RentCarSoft | All rights reserved

Zarezerwuj samochód

Miejsce podstawienia
Miejsce zwrotu
Data podstawienia
Data zwrotu

Miejsce podstawienia

  Miejsce zwrotu

   Godzina podstawienia

    Godzina zwrotu

     Data podstawienia

     Data zwrotu