• Wypożyczalnia samochodów: Gliwice, Katowice, Wrocław...
 • Obsługujemy wszystkie porty lotnicze w Polsce
Logo

Wynajem samochodów z automatyczną skrzynią biegów Kraków

Do istotnych elementów każdego samochodu zaliczana jest skrzynia biegów. To ona zapewnia maksymalne wykorzystanie mocy wypływającej z silnika pojazdu. Automatyczne skrzynie biegów mają sporo zwolenników i uważają, że jest to najlepszy możliwy dla nich wybór. Może to wynikać z zakorkowanych ulic w dużych miastach. Dzięki automatycznej skrzyni biegów nie ma konieczności zmieniania co chwilę biegów. Jest to spore ułatwienie, a co więcej podjeżdżanie po kilka metrów w połowie wciśniętym sprzęgłem może szybko spowodować uszkodzenie silnika pojazdu.

W ostatnim czasie, skrzynie biegów zmieniły się na korzyść konsumentów. Są bardziej oszczędne oraz zyskały na dynamiczności. Cechują się również dużą łatwością w użytkowaniu poprzez użycie najnowszej technologii, która łączy wygodę, a także dynamikę i ekonomiczność. Te wszystkie aspekty powodują jeszcze większą przyjemność z pokonywanych tras.

Istnieje kilka typów automatycznych skrzyń biegów. Są to między innymi:

 • Bezstopniowe automaty wykorzystuje się np. w samochodach marki Toyota. Są to udane konstrukcje, które potrafią zapewnić kierowcy zarówno ekonomiczną jazdę, a także dynamiczną zmianę biegów, dzięki zamieszczonym na kierownicy przyciskom. Taki rodzaj skrzyni biegów sprawdzi się świetnie lepiej na dłuższych trasach, lecz w zatłoczonych miastach nie będzie sprawiał najmniejszych problemów. 
 • Drugim rodzajem są przekładnie mechaniczne. Warto wiedzieć, iż są to prekursory dla skrzyń automatycznych. Posiadają trwałą konstrukcję, koszt ich serwisowania jest stosunkowo niski ze względu na to, że cieszą się popularnością. Jedyną ich małą wadą jest przerwa w przekazywaniu mocy na koła.
 • Trzecim rodzajem są przekładnie dwusprzęgłowe DSG. Stanowią one połączenie zalet i korzyści przekładni mechanicznych oraz automatycznych. Gdy posiadasz dwa sprzęgła zamiast jednego, możesz wtedy szybko zmieniać biegi umożliwiając przejście mocy z silnika w kierunku kół w nieprzerwany sposób. Takie działanie w konsekwencji powoduje niższe spalanie, a zmiana przełożenia jest zdecydowanie łagodniejsza.

FCT24 wynajem samochodów z automatyczną skrzynią w Krakowie, dzięki swojej szerokiej flocie posiada wszystkie wymienione powyżej skrzynie automatyczne. Wahasz się, który rodzaj skrzyni byłby dla Ciebie najlepszy i najkorzystniejszy? Skontaktuj się z naszymi specjalistami w Krakowie, a pomożemy Ci w wyborze odpowiedniej opcji, aby każdy przejechany kilometr sprawiał Ci czystą przyjemność.

Jesteśmy dla Ciebie w 17 dużych miastach

Masz pytania? Zadzwoń do nas!
+48 32 706 11 99

FCT24

Oferta

WYNAJEM SAMOCHODÓW LOTNISKA

Kontakt

Wypożyczalnia aut miasta

Logo

© 2024 FCT24 | Wdrożenie RentCarSoft | All rights reserved

Zarezerwuj samochód

Miejsce podstawienia
Miejsce zwrotu
Data podstawienia
Data zwrotu

Miejsce podstawienia

  Miejsce zwrotu

   Godzina podstawienia

    Godzina zwrotu

     Data podstawienia

     Data zwrotu