dostępne 60 aut
My- wypożyczalnia samochodów Wrocław FCT24, oferujemy tani wynajem nowych aut.
Nasza flota składa się z blisko 200 samochodów różnych marek. Oferujemy bardzo korzystne warunki najmów- wynajem bez limitu kilometrów i brak ukrytych opłat. Klient ma możliwość rezerwacji online, telefonicznie lub w naszej siedzibie. Proces rezerwacji online jest bardzo prosty oraz przyjemny. Klienci dokonujący rezerwacji telefonicznie mogą skorzystać z całodobowej infolinii.
Wszystkie samochody, które wypożyczamy w naszej wypożyczalni we Wrocławiu zostały wyprodukowane w 2017 oraz 2018 roku. Dbamy o nasze samochody- dokonując regularnie przeglądów oraz kontrolując stan techniczny oraz czystość pojazdów- niezależnie od klasy samochodu. Posiadamy wiele samochodów klasy PREMIUM marek takich jak: BMW, Mercedes- Benz, Audi, Porsche. Poza autami premium w FCT24 Wrocław można wypożyczyć samochody marek takich jak: Ford, Toyota, Skoda, Opel.
Jeśli jesteś turystą, zepsuł Ci się samochód, wybierasz się w daleką trasę do rodziny albo wybierasz się na wakacje- doskonałym rozwiązaniem będzie wynajem krótkoterminowy. Oferujemy wynajem średnio oraz długoterminowy w bardzo atrakcyjnych cenach. Nie masz pewności jak długo chcesz użytkować nasz samochód? Bądź pewny- dogadamy się.
Nasze biuro znajduje się przy ulicy Granicznej 159 (Parking Strachowice) w bliskim sąsiedztwie Lotniska Strachowice. Lądujesz na Port Lotniczy Wrocław- Strachowice? Nie przepłacaj wynajmując na terenie lotniska! Podstawimy samochód pod terminal bez dodatkowych opłat! Skorzystaj z naszej oferty- jesteśmy dla Ciebie dostępni 24/7.
Nasze oddziały wypożyczalni znajdują się we Wrocławiu, Gliwicach, Krakowie i Warszawie. Masz więc możliwość oddania samochodów tam, gdzie Ci wygodnie. Samochody mogą być podstawione pod konkretny adres. Nie musisz być z Wrocławia, żeby wypożyczyć u nas samochód! Obsługujemy wynajem w województwie Dolnośląskim.
Wrocław jest jednym z najstarszych i najpiękniejszych miast w Polsce. Jego charakterystyczny krajobraz w centrum miasta, ulokowanego na 12 wysepkach i obu brzegach Odry połączonymi ponad 100 mostami, zapewnił mu miano Polskiej Wenecji. Położony jest u podnóża Sudetów, nad rzeką Odrą, poprzecinany jej licznymi dopływami i kanałami, jest wyjątkowym miastem. Pierwsze wzmianki na temat miasta pochodzą z dokumentów papieskich, które ustanowiły w grodzie siedzibę biskupstwa wrocławskiego, podległego arcybiskupstwu gnieźnieńskiemu. Największy rozwój przypada natomiast dopiero na XIX i XX wiek. W czasie wojny Wrocław został znacznie zniszczony, jednak nie tylko szybko powrócił do swojej świetności , ale i stał się znacznie bardziej rozwinięty w każdym aspekcie. Aktualnie Wrocław to czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce i piąte pod względem powierzchni – posiada ponad 600 tys. mieszkańców na 293 km². Podzielony jest na 5 dzielnic: Stare Miasto, Śródmieście, Fabryczna, Psie Pole, Krzyki. Jest to znaczący ośrodek przemysłowy, handlowo-usługowy i kulturalno-naukowy oraz węzeł komunikacyjny.
Wrocław jest drugim co do wielkości w kraju (po Warszawie), ośrodkiem zakładów przemysłu elektromaszynowego. Zlokalizowane są tutaj również fabryki maszyn dla rolnictwa, przemysłu spożywczego i budownictwa, wytwórnia pojazdów ciężarowych, przemysł odzieżowy, chemiczny, włókienniczy, drzewny i materiałów budowlanych. Przemiany gospodarcze w latach 90-tych XX w. skutkowały likwidacją niektórych zakładów pracy i co za tym idzie redukcję zatrudnienia. Równolegle nastąpił szybki rozwój sektorów nieprodukcyjnych, powstało wiele instytucji wspierających rozwój przedsiębiorczości, promocję miasta i współpracę międzynarodową. Wrocław to także spory ośrodek finansowo-ubezpieczeniowy z bardzo rozbudowaną infrastrukturą usługową oraz jeden z największych w kraju węzłów kolejowych (zbiega się tu aż 11 linii). Ponadto jest istotnym węzłem drogowym i lotniczym.
Wrocław jest jednym z głównych ośrodków naukowych i szkolnictwa wyższego w kraju, z wieloma prestiżowymi uczelniami państwowymi, teologicznymi, Wyższą Szkołą Oficerską Wojsk Lądowych oraz wieloma wyższymi szkołami prywatnymi. We wrocławskim oddziale Polskiej Akademii Nauk w licznych instytutach prowadzone są badania naukowe, a korzystając z licznych bibliotek otrzymujemy dostęp do bogatego księgozbioru. Wrocła jest również ważnym ośrodkiem kulturalnym i historycznym. W wysokiej rangi teatrach odbywają się premiery najnowszych sztuk, a liczne muzea gromadzą imponujące kolekcje sztuki. Odbywa się też tutaj wiele imprez kulturalnych, zarówno muzycznych, teatralnych, jak i filmowych. 21 czerwca 2011 r. Wrocław został wybrany Europejską Stolicą Kultury roku 2016.
Początki Wrocławia wiążą się z rokiem tysięcznym, kiedy to na tych terenach powstało biskupstwo. Nie mniej jednak już 150 lat wcześniej osiedlały się tu plemiona słowiańskie tworząc osady. Jedną z najważniejszych i najstarszych dzielnic miasta jest Ostrów Tumski, od którego zaczęło się osadnictwo. Początkowo rejon znajdował się pod panowaniem Piastów. W roku 1241 chcąc obronić się przed mongołami mieszkańcy opuścili gród jednocześnie podpalając go. Z wielkiego pożaru ocalał jedynie zamek. Wiąże się z tym legenda o cudownym zjawisku na niebie, które wystraszyło Tatarów i zmusiło ich do odstąpienia od oblężenia. Po odbudowie grodu miastem rządzili królowie czescy, a następnie Habsburgowie. Ze względu na lokalizację, Wrocław swoją historię wiąże ściśle z przemianami na Śląsku, przechodząc z rąk czeskich w pruskie i polskie. Nie uniknął też oblężenia napoleońskiego. Między XVIII-XIX w. Wrocław był ważnym ośrodkiem myśli oświeceniowej oraz miejscem wystąpienia przeciwko germanizacji. Mieszkańcy brali czynny udział w obronie polskiej ludności Śląska, czy przeciwko policyjnemu systemowi rządów państwa pruskiego. Po roku 1812 w mieście nastąpił szybki rozwój kultury żydowskiej. W tym czasie wzniesiono synagogi oraz założono Żydowskie Seminarium Teologiczne. Warto wspomnieć, że w 1933 r. we Wrocławiu mieszkało już ok. 20 tys. Żydów, którzy po wybuchu II wojny światowej (w wyniku prześladowań) zginęli albo uciekli. Od II połowy XIX w. miasto stało się ważnym ośrodkiem przemysłu, nastąpił rozwój kolei i żeglugi na Odrze, zaczęła działać gazownia i elektrownia.
Architektura Wrocławia mocno ucierpiała podczas wojny, ale część budynków zachowała się, a wiele z nich odrestaurowano. Dzięki temu można dziś w tym mieście podziwiać zabytki architektoniczne jeszcze z czasów Piastów. Najciekawsze miejsca to gotyckie kościoły i barokowe budowle świeckie. Te najbardziej wartościowe gromadzi Ostrów Tumski. Można tam znaleźć gotyckie kościoły: Archikatedrę św. Jana Chrzciciela, Katedrę św. Marii Magdaleny, Bazylikę św. Elżbiety, Św. Krzyża, NMP na Piasku, św. Stanisława, św. Doroty i św. Wacława, neogotycki św. Michała Archanioła; barokowy zespół głównych budynków Uniwersytetu Wrocławskiego z Aulą Leopoldina; neogotycki budynek Dworca Głównego; gmach Opery Wrocławskiej, budynki Browaru Piastowskiego, Pałac Spätgenów, Pałac Schaffgotschów, Landeshaus, Urząd Pocztowy, wieże ciśnień przy alei Wiśniowej, Na Grobli i przy alei Kasprowicza. Oprócz tego w mieście zachowało się ponad osiem tysięcy zabytkowych kamienic.
Jak w większości miast w Polsce, jedną z najważniejszych budowli na Starym Mieście jest Ratusz. We Wrocławiu jest on przykładem gotycko-renesansowej architektury mieszczańskiej i prezentuje się naprawdę okazale. Był kilkakrotnie rozbudowywany, a po ostatnie prace konserwacyjne miały miejsce w 1999 r.
Nieopodal rynku, znajduje się jeden z największych na całym Śląsku kościołów gotyckich – kościół p.w. św. Elżbiety. Świątynia ta jest udostępniona zarówno dla wiernych jak i zwiedzających. Jej dodatkową atrakcją jest możliwość wejścia na sam szczyt wieży, która jest najwyższym tarasem widokowym Wrocławia na starym mieście (62 metry)
Obok rynku znajduje się Plac Solny, gdzie dawniej zamieszkiwali w swych kamienicach najbogatsi mieszkańcy miasta. Dziś wszystkie budynki zostały pięknie odrestaurowane i stały się wizytówką Wrocławia. W większości z nich mieszczą się teraz puby i restauracje, co umożliwia nam również podziwianie stylowych wnętrz, podczas kosztowania pysznych potraw.
W granicach Starego Miasta znajduje się również żydowska dzielnica Wrocławia z piękną synagogą pod Białym Bocianem oraz licznymi koszernymi restauracjami.
Zwiedzając Stare Miasto, warto również przyjrzeć się bliżej budynkom należącym do Uniwersytetu Wrocławskiego. Cała dzielnica uniwersytecka, ciągnąca się wzdłuż Odry, będzie zaś dobrym miejscem na tani i smaczny obiad.
W granicach Starego Miasta znajduje się również wiele ciekawych muzeów i galerii, a najważniejsze z nich to Muzeum Narodowe i Panorama Racławicka. Na każdym kroku czeka zaś na nas piękny, strzelisty gotyk i statuetki krasnali, które stały się dumą wrocławian. Wszystkich krasnali jest już ponad 300 i tak mocno wtopiły się w krajobraz miasta, że nikt już nawet nie zastanawia się, skąd się wzięły i ile ich jest.
© 2024 FCT24 | Wdrożenie RentCarSoft | All rights reserved